Atıksu Arıtma Çamur Susuzlaştırma

Cazibeli Tip Yoğunlaştırıcılar

Çamur yoğunlaştırma, çamurdaki su oranının çamurun hala akıcı ve pompalanabilir kalacağı kıvama kadar azaltılması işlemidir. Yoğunlaştırma esas olarak kendisini takip eden çamur susuzlaştırma süreçlerindeki hacmi azaltmak için kullanılmaktadır. Genel olarak ham çamur yoğunlaştırma tankına merkezden beslenmektedir. Tabanda yer alan sıyırıcı bıçaklar ile çamur tank merkezindeki çukura itilirken, çamur buradan susuzlaştırma için emilir. Çoğunlukla yoğunlaştırıcılarda çamurun hafif karışımını temin etmek için sıyırıcı kollarına düşey çubuklar yerleştirilmektedir. Sürekli beslemeli tip yoğunlaştırıcılarda çamur üst suyunun uzaklaştırılması için dalgıç perde ve savak sistemi kullanılmaktadır. Kesikli sistemlerde ise çamur üst suyunu dekante edecek düzenler bulunmaktadır.

Mekanik Belt Yoğunlaştırıcılar

Çamur yoğunlaştırma, çamurdaki su oranının çamurun hala akıcı ve pompalanabilir kalacağı kıvama kadar azaltılması işlemidir. Yoğunlaştırma esas olarak kendisini takip eden çamur susuzlaştırma süreçlerindeki hacmi azaltmak için kullanılmaktadır.

Belt yoğunlaştırıcılar yoğunlaştırma proseslerinde tek başlarına kullanılabilecekleri gibi beltpreslere entegre edilerek de kullanılabilirler.

Beltpres

Yoğunlaştırılmış çamur içerisinde halen büyük miktarda su içermektedir ve susuzlaştırılması gereklidir. Beltpresler, kesintisiz işletim avantajları ile orta ve büyük ölçekli arıtma tesislerinde sıkça kullanılan susuzlaştırma ekipmanlarıdır. OKCEL Beltpresler galvaniz ve paslanmaz çelik malzeme alternatifleri ve 1000 mm – 2500 mm arasında değişen geniş belt genişliği aralığı ile üretilmektedir.

Polielektrolit Haz. ve Doz. Ünitesi

Polielektrolit kimyasal veya atıksu arıtma tesislerinde ve filtrasyon sistemlerde yumaklaşmaya yardımcı olmak amacıyla ve çamur susuzlaştırmada kimyasal veya fazla biyolojik çamurun şartlanması için kullanılan bir kimyasaldır ve piyasada genellikle toz olarak satılmaktadır.

OKCEL kompakt, tam otomatik polimer hazırlama üniteleri de, kesintisiz akışla polielektrolit solüsyonu hazırlanmasını sağlamaktadır.

Kapasitesi 1000 l/saat’ten 10 m3 /saat’e kadar değişebilen 2, 3 veya çok bölümlü üretilen, geniş aralıklı bir üründür. Uzun ömürlü kullanım için paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir.

0506 787 56 06
0212 438 43 99

Atıksu Arıtma Çamur Susuzlaştırma

Atıksu Arıtma Çamur Susuzlaştırma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir