DAF Atıksu Arıtma Üniteleri

DAF (Çözünmüş Hava Flotasyonu) Ünitesinin çalışma prensibi, Atıksuya belirli bir basınç altında hava verilerek yağın mikro kabarcıklarla yüzdürülmesi ve otomatik sıyırıcılar vasıtasıyla sıyrılarak sistemden alınması esasına dayanır. Bu üniteler “Geri Devirli” ve “Geri Devirsi” olarak tasarlanabilmektedir.

Geri devirli üniteler de çıkış suyu basınçlandırılarak geri devir ettirilir. DAF üniteleri özellikle yoğun yağ içeren atıksuların arıtılmasında kullanılır. Bu sektörlerin en başında süt ürünleri işleyen işletmelerden kaynaklanan atıksuların arıtımında yaygın olarak kullanılan sistemlerdir.

Koagülant takviyesi ile arıtma veriminin arttırılması sağlanmaktadır.
Sistemde yağ gibi yüzen partiküller otomatik sıyırıcılarla sıyırılarak ortamdan uzaklaştırılırken çöken partiküller ise Ünitenin konik taban yapısında çöktürülerek sistemden uzaklaştırılırlar.

Sistem yüksek oranda AKM, KOI ve BOI giderimi sağlanmaktadır. Daima çevreci ve uzun ömürlü tesisler kurmayı hedefleyen firmamız DAH ünitelerinin Polipropilen malzemeden imal etmektedir.

Konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve atıksu arıtma sistemleri hakkında soru sormak için bizleri arayabilirsiniz.

0530 320 06 66
0506 787 56 06

DAF Atıksu Arıtma Üniteleri

DAF Atıksu Arıtma Üniteleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir