Filtre Pres Ünitelerinin İşleyişine Örnek

Bir mermer fabrikası Filtre pres ünitelerinin işleyişini anlamak için örnek olarak seçilmiştir.

Fabrikadan çıkan kullanılmış su, atık su toplama havuzunda biriktirilir. Dalgıç pompa aracılıyla çökeltme tankına basılan kirli su, aynı zamanda otomatik dozajlama ünitesiyle belirlenen miktarda kimyasal verilerek çökeltme hattında tam bir karışma sağlanır. Çökeltme tankı içerisinde kimyasallarla homojen bir karışım oluşturmuş çamurlu su, girdap oluşarak tankın konik kısmına birikir.

Çamurun konik kısımda birikmesi ile üstte kalan temiz su savaklar yolu ile temiz su silosuna ya da bir diğer havuza aktarılır. Pnömatik vana sayesinde konik kısımda biriken çamurlu su, çamur tankına aktarılır. Çamur tankı içinde yavaş devirde çalışan bir karıştırıcı ile homojenlik korunarak çamur pompası ile filtre prese pompalanır.

Mermer fabrikasının atık su debisine göre zaman ayarı yapılarak önce yavaş devirde sonra hızlı devirde istenilen kurulukta kek elde edilir

Filtre Pres’in kontrol panelinden yapılacak zaman ayarları ile çamur susuzlaştırma işlemi, 5-15 dk. arasında tamamlanır.

Son olarak kapalı bir platform üzerine yerleştirilmiş filtre presten çıkan susuzlaştırılmış kek (çamur) yerçekimi kuvvetiyle konveyör bant veya araç kasasına düşer. Bu sistemde geri dönüştürülen su tesiste kullanılabilir ya da deşarj edilebilir.

Filtre Pres Ünitelerinin İşleyişine Örnek, konumuz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

0212 438 43 99
0850 840 13 66

Filtre Pres Ünitelerinin İşleyişine Örnek

Filtre Pres Ünitelerinin İşleyişine Örnek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir