Paket Atıksu Arıtma

Paket arıtma temel olarak atıksu arıtma tesisinin taşınabilir ebatlarda üretilip kurulacağı yere uygunlanan bir mobil arıtma tesisidir. Evsel ve endüstriyel atıksularında arıtılması amacı ile imal edilebilir.

Paket arıtma sistemleri çoğunlukla kaliteli karbon çeliğinden üretilen metal tanklar ile yapılmaktadır. Paket arıtma sistemlerinin tercih edilmesinin en önemli nedeni taşınabilir ebatlarda imal edilmeleri ve montaj işlemlerinin kolay olmasıdır. Debisi yeterli aralıklarda olan evsel veya endüstriyel atıksular betonarme yapılara ihtiyaç duyulmadan atölye ortamlarında imal edilerek montaj edileceği sahaya kadar taşınabilirler.

Paket arıtma sistemleri, evsel atıksularda paket tipi biyolojik atıksu arıtma tesisi olarak tanımlanır. Bu sistemde betonarme yapılara muadil olarak blower-difüzör sistemi ile oluşturulan aktif çamur biyolojik olarak BOİ ve AKM giderimi yapmaktadır.

Endüstriyel atıksularda ise paket tip kimyasal atıksu arıtma tesisi uygulaması yapılır. Kimyasal dozlama sistemi hazır olarak gelen paket tip kimyasal arıtma tesisileri fabrikaların atıksularının arıtılması amacı ile yaygın olarak kullanılmaktadır.

Paket Atıksu Arıtma hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için bizleri arayınız.

0850 840 13 66
0530 320 06 66

Paket Atıksu Arıtma

Paket Atıksu Arıtma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir