Atıksu Arıtma Sistem Kapakları

Atıksu Kanal Kapakları

Su ve atıksu arıtma tesislerinde kanallardaki akışın kontrolü penstok kapaklar ile yapılmaktadır.

Kanala monte tip kapakları, bu amaca hizmet etmek üzere dikdörtgen şekilli olarak karbon çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş kapaklardır. Sızdırmazlık, kapakların üç kenarında P,V ve çift dudaklı tip kauçuk contaların kullanımı ile sağlanmakta ve 1 m conta boyu için 0,4 litre/dk gibi çok küçük sızdırma değerlerine ulaşılmadır. Yapılara özel dizaynlar ile ihtiyaca uygun özel kapak üretimi de yapmaktadır.

Atıksu Duvar Kapakları

Duvar tipi penstoklar, su ve atıksu arıtma tesislerindeki tank ve havuz yapılarında akışı kontrol etmek ve izolasyon sağlamak amacı ile kullanılırlar.

Sızdırmazlık, kapakların dört kenarında P,V ve çift dudaklı tip kauçuk contaların kullanımı ile sağlanmakta ve 1 m conta boyu için (5 m on seat veya 4 m off-seat basınç altında) 0,4 litre/dk gibi çok küçük sızdırma değerlerine ulaşılmadır. Duvar kapaklarının geniş bir boyut aralığı bulunmakta ve kapatılacak açıklığa ve maruz kalacağı basınca göre özel dizayn yapılmaktadır.

Atıksu Savak Tipi Kapaklar

Savak kapakları, su ve atıksu tesislerindeki yapılarda su seviyesi kontrolünde kullanılması amacıyla üretilen duvara monte tip kapaklardır. Savak kapakları da diğer tiplerde olduğu gibi çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilir ve sızdırmazlıkları üç kenarında P,V ve çift dudaklı tip kauçuk contaların kullanımı ile sağlanır. Savak kapakları, geniş bir boyut aralığında üretilmekte, kapatılacak açıklığa, kontrol edilecek seviye farkına göre özel olarak dizayn edilmektedir.

Atıksu Stoplog

Stoploglar, su alma yapılarında, su ve atıksu arıtma tesislerinde, akışı kontrol etmek amacı ile yaygın olarak kullanılan kapaklardır. Stoploglar, diğer tiplerde olduğu gibi çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir ve atıksuyun etkilerine karşı dayanıklıdır. Stoploglar tek parça olarak yapılabildiği gibi, daha esnek kullanım gerektiren uygulamalarda segmentler halinde parçalı olarak da üretilmektedir.

Atıksu Arıtma Sistem Kapakları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için bizleri arayabilirsiniz.

0530 320 06 66
0216 641 19 84

Atıksu Arıtma Sistem Kapakları

Atıksu Arıtma Sistem Kapakları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir