Döner Biyodisk Atıksu Arıtma Üniteleri

Döner Biyodisk Atıksu Arıtma Üniteleri; geliştirilmiş başarılı bir mikrobiyal atıksu arıtma sistemidir.

BioTES Döner Biyodisk Üniteleri; polietilenden yapılan 2 m. çapında, 2 mm. kalınlığında, seri olarak yerleştirilmiş dairesel disklerden oluşur. Diskler bir şaft üzerine birbirine paralel olarak yerleştirilir ve şaft bir motor yardımı ile döndürülür. Atıksu, uzun ve sığ tankların içine konur ve diskler atıksu içinde %40-50 oranında batık şekilde döndürülür.

Atıksu içerisinde bulunan mikroorganizmalar dönen disklerin yüzeyine tutunarak çoğalırlar. Bu sayede disklerin yüzeyleri 1 – 2,5 mm kalınlığında bir biyofilm ile kaplanır. Disklerin dönmesi ile yüzeydeki bu bakteri tabakası hava ile temas eder ve aerobik biyolojik arıtım için gereken oksijen transferi sağlanmış olur.

Yüzeyde bulunan biyofilm içerisindeki mikroorganizmalar; organik maddeyi ayrıştırır ve bu işlem enerji sarfiyatı düşük redüktörlü bir motor vasıtası ile, 3-4 devir/dakika yapan disklerin her dönüşünde yinelenir.

Diskler üzerinde biriken bakterilerin miktarı disklerin dönüş hızı ile ayarlanabilir. Disklere tahrik veren redüktörün dönüş hızı bir potansiyometre vasıtasıyla azaltılabilir veya arttırılabilir. Bu sayede, atıksu ve biyofilm arasında oluşan sürtünme ile biyofilmi oluşturan bakterilerin biyofilmden ayrılması sağlanır.

BioTES Döner Biyodisk Üniteleri’nin Avantajları:

Korozyona Dayanıklı Gövde
Yüksek Spesifik Yüzey Alanı
Düşük Enerji, İşletme ve Bakım Maliyeti
Yüksek veya Şok Yüklemelere Karşı Direnç
Sessiz ve Kokusuz Çalışma Prensibi

Konumuz hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen bizleri arayınız.

0850 840 13 66
0530 320 06 66

Döner Biyodisk Atıksu Arıtma Üniteleri

Döner Biyodisk Atıksu Arıtma Üniteleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir